Upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka
Odzyskaj kontrolę nad finansami dzięki upadłości konsumenckiej
Profesjonalna pomoc w uzyskaniu upadłości konsumenckiej, która pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad finansami
Dla kogo?
- osoby fizyczne w trudnej sytuacji finansowej
- osoby z dużym zadłużeniem
- osoby mające trudności ze spłatą zobowiązań
- osoby poszukujące ochrony przed wierzycielami
- osoby potrzebujące nowego startu finansowego
Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na pytania:
Masz pytania?
Upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka to szansa na uwolnienie się od przytłaczających długów i rozpoczęcie nowego etapu w życiu finansowym. Proces ten pozwala na umorzenie zobowiązań i ochronę przed wierzycielami, dając możliwość odbudowy stabilności finansowej. Nasza kancelaria KTGW Insolvency Legal oferuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie procedury, pomagając w skutecznym przejściu przez proces upadłości. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc odzyskać kontrolę nad finansami.
Upadłość konsumencka
FAQ
Tak, upadłość konsumencka wpływa na Twoją zdolność kredytową, zazwyczaj obniżając twoją ocenę kredytową na kilka lat.
Do złożenia wniosku potrzebne są dokumenty potwierdzające Twoją sytuację finansową, w tym wykaz majątku, zobowiązań, dochodów oraz wydatków.
Nie, nie ma możliwości zachowana własności mieszkania po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Istnieje natomiast możliwość uzyskania kwoty odpowiadającej przeciętnemu miesięcznemu czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w tej samej lub sąsiedniej miejscowości za okres od 12 miesięcy do 24 miesięcy.
Nie wszystkie długi podlegają umorzeniu. Nie podgalają umorzeniu min. alimenty, zobowiązania wynikające z rent z tytułu odszkodowania za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci, grzywny, a także do wykonania obowiązku naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, zobowiązania do zapłaty nawiązki lub świadczenia pieniężnego orzeczonego przez sąd jako środek karny.
Po ogłoszeniu upadłości upadły otrzymuje wynagrodzenie. Syndyk co do zasady zajmie połowę wynagrodzenia upadłego z tytułu umowy o pracę. Jeśli upadły ma zobowiązania alimentacyjne to syndyk będzie mógł zająć 60% jego dochodów. Przy czym kwota wolna od zajęć to jest minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalone na podstawie odrębnych przepisów , przysługującego pracowniom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy.
Jeśli masz wątpliwości lub pytania dotyczące upadłości konsumenckiej , skontaktuj się z nami. Oferujemy indywidualne konsultacje, podczas których pokażemy Ci, jak możemy uratować Twoją sytuację finansową. KTGW INSOLVENCY LEGAL jest tutaj, aby pomóc Ci znaleźć drogę do finansowej stabilności.
Czym jest upadłość konsumencka?
Upadłość konsumencka to prawny proces, który umożliwia osobom fizycznym niewypłacalnym zrestrukturyzowanie lub umorzenie swoich długów. Dzięki upadłości konsumenckiej, dłużnicy mogą rozpocząć od nowa bez długów, pod warunkiem że spełnią określone warunki prawne i zobowiązania. Proces ten ma na celu ochronę osób fizycznych przed nadmiernym zadłużeniem i zapewnienie im szansy na nowy start.
Kiedy warto rozważyć upadłość konsumencką?
Upadłość konsumencką warto rozważyć, gdy długi stają się niemożliwe do spłacenia, a codzienne życie jest poważnie obciążone przez zobowiązania finansowe. Jeśli nie jesteś w stanie spłacać swoich długów, a negocjacje z wierzycielami nie przynoszą rezultatów, upadłość konsumencka może być najlepszym rozwiązaniem. Ważne jest, aby zasięgnąć porady prawnej na wczesnym etapie, aby dowiedzieć się o dostępnych opcjach i konsekwencjach.
Jakie są kroki w procesie upadłości konsumenckiej?
Proces upadłości konsumenckiej obejmuje trzy kluczowe etapy
ETAP I – postępowanie o ogłoszenie upadłości :
- Wstępna ocena: Analiza sytuacji finansowej dłużnika, zidentyfikowanie wszystkich długów i zobowiązań.
- Przygotowanie wniosku: Złożenie wniosku o upadłość konsumencką w sądzie wraz z wymaganymi dokumentami.
- Postępowanie przed sądem upadłościowym: Sąd bada sytuację finansową dłużnika i podejmuje decyzję o ogłoszeniu upadłości.
- Ogłoszenie upadłości . Sąd wydaje postanowienie o ogłoszenie upadłości i wyznacza syndyka masy upadłości.
ETAP II- postępowanie po ogłoszeniu upadłości przed syndykiem:
- Czynności wykonywane przez syndyka: w tym zawiadomienie wierzycieli, ustalenie składu masy upadłości, zajęcie wynagrodzenia/emerytury/renty przez syndyka,
- Ustalenie projektu planu spłaty: Opracowanie planu spłaty przez syndyka, który zostanie zatwierdzony przez sąd,
- Zatwierdzenie planu spłaty: wydanie postanowienia przez sąd upadłościowy o ustaleniu planu spłat.
ETAP III- wykonywanie planu spłat
- Na tym etapie postępowania upadły dłużnik realizuje zatwierdzony przez sąd upadłościowy plan spłat.
- Po zrealizowaniu planu spłat zostają umorzone pozostałe długi nie spłacone podczas wykonywania planu spłaty.
Jakie korzyści może przynieść upadłość konsumencka?
Upadłość konsumencka może przynieść wiele korzyści, w tym:
- Umożliwienie nowego startu: Umorzenie części lub całości długów pozwala na rozpoczęcie życia bez obciążeń finansowych.
- Zakończenie działań windykacyjnych: Wierzyciele muszą zaprzestać wszelkich działań windykacyjnych po ogłoszeniu upadłości, w tym umarzane są wszystkie postępowania egzekucyjne.
- Poprawa zdrowia psychicznego: Uporządkowanie sytuacji finansowej może znacznie poprawić samopoczucie i zdrowie psychiczne dłużnika.
Upadłość konsumencka – rozwiązanie dla osób prywatnych
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i rozważasz upadłość konsumencką, skontaktuj się z KTGW Insolvency Legal. Oferujemy profesjonalne wsparcie i doradztwo na każdym etapie procesu upadłości. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci zrozumieć wszystkie aspekty prawne i finansowe oraz opracować plan, który pozwoli Ci na nowy start.
Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację.
Restrukturyzacje firm oraz obsługa postępowań upadłościowych
Profesjonalne wsparcie dla Twojej firmy
Profesjonalnie przeprowadzone postępowanie restrukturyzacyjne natychmiastowo gwarantuje brak możliwości wypowiedzenia umowy kredytowej przez bank, zatrzymuje na czas postępowania restrukturyzacyjnego egzekucję komorniczą, a co najważniejsze brak możliwości postawienia Twojego przedsiębiorstwa w stan upadłości.
W sytuacji braku możliwości wdrożenia postępowania restrukturyzacyjnego oferujemy kompleksowe przeprowadzanie postępowania upadłościowego i dalszej części także likwidacyjnego Twojego przedsiębiorstwa, a w szczególności:
Przygotujemy odpowiednią strategię oraz plan, który pozwoli obniżyć Twoje zobowiązania w postępowaniu upadłościowym, jak również zabezpieczyć Twój prywatny majątek przed Wierzycielami Twojego przedsiębiorstwa.
Wdrożymy możliwość zabezpieczenia majątku przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu procedury sprzedaży przedsiębiorstwa na zasadach sądowego jej zatwierdzenia na rzecz wskazanej przez dłużnika osoby (pree-pack).
Pomagamy przy likwidacji przedsiębiorstwa w przypadku oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości.
Restrukturyzacje i upadłości w Opolu
Doradztwo restrukturyzacyjne i upadłościowe dla firm
Świadczymy pomoc firmom w procesie restrukturyzacji i optymalizacji prowadzonej działalności, oferując kompletne doradztwo w zakresie restrukturyzacji i postępowań upadłościowych.
Restrukturyzacja, likwidacja lub optymalizacja firmy
Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam działać odpowiednio do potrzeb Twojej firmy, aby dostarczyć i wdrożyć plan dostosowany do danej sytuacji przedsiębiorstwa. Pomożemy w ocenie wszystkich opcji strategicznych — od transformacji biznesowej, przez bankructwo i restrukturyzację, po odbudowę i optymalizację firmy.
Prowadzenie postępowań upadłościowych firmy
Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu i prowadzeniu postępowań upadłościowych, począwszy od złożenia wniosku, poprzez ogłoszenie upadłości, aż do jej zakończenia. Nasi specjaliści z zakresu prawa upadłościowego przeprowadzili wiele procesów restrukturyzacyjnych o zróżnicowanym stopniu trudności.